петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 139
home Хроника

Затвореник нападнал вработен во затворот во Скопје- еве ги деталите

Затвореник нападнал вработен во затворот во Скопје- еве ги деталите

На 09.10.2020 во 11.30 часот во СВР Скопје, од притворското одделение во Затвор Скопје било пријавено дека притвореникот Д.Ф. од Скопје со остар предмет нападнал вработен во затворот и му нанел повреди на раката. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус