понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 4
home Хроника

Затвореник избоден со нож во Идризово, со тешки повреди задржан во Клинички

Затвореник избоден со нож во Идризово, со тешки повреди задржан во Клинички

Нападот со нож вчера околу 13:30 часот е пријавен од страна на Казнено поправна установа Идризово.

Како што информираат од полицијата Е.А.(24) од Тетово, со нож го нападнал Р.Ј.(40) од село Ропалце, кумановско, по што истиот бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

На лицето му биле констатирани тешки телесни повреди и бил задржан на понатамошно лекување.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.