недела, 16. мај 2021. Вести денес: 28
Во живо

Николоски во посета на општина Карпош

home Хроника

Затвореник избегал од „Идризово“ пред 3 месеци, синоќа фатен во Велес

Затвореник избегал од „Идризово“ пред 3 месеци, синоќа фатен во Велес

Триесет и осумгодишниот Б.М. од Куманово, со престој во Градско, синоќа во Велес бил лишен од слобода.

МВР информира дека по него од 9 јануари била распишана централна потерница поради бегство од Казнено-поправната установа „Идризово“.

Тој ќе биде спроведен повторно во казнено-поправната установа.

Коронавирус