недела, 27. септември 2020. Вести денес: 65
home Хроника

Затвореници нападнале полицајци во Идризово

Затвореници нападнале полицајци во Идризово

Утрово во 08.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 02.30 часот во Казнено-поправниот дом Идризово, додека вршеле рутинска контрола, затворски полицајци биле физички нападнати од затворениците С.С. и К.К..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус