вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 159
home Хроника

Затворен угостителски објект во Лешок, приведен сопственикот

Затворен угостителски објект во Лешок, приведен сопственикот

На 07.03.2021 околу 23.00 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Д.С.(30) од тетовски Лешок затоа што неговиот угостителски објект во Лешок работел по дозволеното време и во него биле послужувани гости.

Д.С. бил задржан за расчистување и документирање на случајот, по што ќе биде поднесена пријава по член 206 од Кривичниот законик – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. Објектот бил времено затворен од Државниот пазарен инспекторат.

Qatar 2022