понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Затворен угостителски објект во Крива Паланка поради непочитување на мерките за Ковид-19

Затворен угостителски објект во Крива Паланка поради непочитување на  мерките за Ковид-19

На 13.02.2021 во 21.14 часот, при контрола на угостителски објекти на подрачјето на Крива Паланка, полициски службеници од ОВР Крива Паланка констатирале дека угостителски објект на ул.”Коце Металец” работи по дозволеното време.

Во објектот биле затекнати околу 30 гости, поради што на сопственикот на угостителскиот објект ќе му биде поднесена соодветна пријава, а од страна на Државниот пазарен инспекторат објектот е затворен.

ЕУРО 2020

Македонија