четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Заталкан куршум рани човек во Струга

Вчера околу 18,15 часот во село Шум-Струга, во дворот од сопствената куќа, од залутан куршум во пределот на ногата бил повреден Д. К. (48).
Заталкан куршум рани човек во Струга

Тој бил пренесен во Медицинскиот центар -Струга, каде е извршена хируршка интервенција, по што е пуштен на домашно лекување.

Увид извршила екипа на Полициската станица -Струга. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус