понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 107
home Хроника

Заталкан куршум оштети објект во Гостивар

Заталкан куршум оштети објект во Гостивар

Во Секторот за внатрешни работи Тетово вчера било пријавено дека во периодот од 21 часот на 7-ми до 8 часот и 30 минути на 8-ми октомври годинава заталкан куршум од огнено оружје оштетил прозорец на првиот кат и sид во ходникот од јавен објект на улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар, информира денес Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Од полицијата информираат дека извршен бил увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус