петок, 18. септември 2020. Вести денес: 110
home Хроника

Заскитан куршум во Кисела Вода оштети „хонда цивик“

Заскитан куршум во Кисела Вода оштети „хонда цивик“

Од заскитан куршум оштетено е возило марка „хонда цивик“ со скопски регистарски ознаки на ул. „Локов“ во населбата Кисела Вода.

Како што соопшти МВР, инцидентот бил пријавен вчера во 13.30 часот во Полициската станица Кисела Вода од страна на сопственикот на возилото, Д.С.(48) од Скопје.

Извршен бил увид.

Коронавирус