понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 124
Во живо

Протест во Свети Николе- „Оставка на Заев, слобода на народот“

home Хроника

Заработиле казна од по 2.000 евра: И покрај забраната за движење, не го почитувале полицискиот час

Заработиле казна од по 2.000 евра: И покрај забраната за движење, не го почитувале полицискиот час

Тројца делчевци викендот се движеле без дозвола после 16 часот. Јавен обвинител предложи парични казни за секого од нив по 2.000 евра.

Од Јавеното обвинителство соопштија дека поднесени се предлози за издавање казнени налози против лицата за сторено кривично дело – Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија.

-Обвинетите не ги почитувале мерките и одлуките за забрана на движење на населението, па за време на полицискиот час во деновите во викендот се без дозвола се движеле, се наведува во соопштението на ЈО.

Коронавирус