понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 147
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Хроника

Запленети над 2000 пиротехнички средства во Тетово, приведени две лица

Запленети над 2000 пиротехнички средства во Тетово, приведени две лица

Денеска (23.12.2020) околу 16.20 часот на градскиот плоштад во Тетово полициски службеници од СВР Тетово ги привеле Љ.А. (23) од тетовско Селце, кај кого се пронајдени 1759 парчиња пиротехника, и С.А(31). од Тетово, од кој биле одземени 314 парчиња пиротехника.

пироПо документирање на случајот, против нив ќе бидат поденсени соодветни пријави.

Коронавирус