недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Запленети хероин и марихуана, приведен дилер од Кичево

Запленети хероин и марихуана, приведен дилер од Кичево

Денеска (25.11.2020) во 12:35 часот полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција- ОВР Кичево го приведоа Ф.И. (30) од Кичево.

По претходно добиени оперативни сознанија, на ул. Прилепска во Кичево бил запрен мотоцикл управуван од Ф.И. и кај него биле пронајдени 38 паковки со хероин и три паковки со марихуана наменети за продажба.

Против Ф.И., по документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок до надлежното обвинителство.

Коронавирус