понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 147
home Хроника

Запленети близу 15.000 пиротехнички средства на Бит пазар

Запленети близу 15.000 пиротехнички средства на Бит пазар

Полициски службеници од СВР Скопје денеска (31.12.2020) на подрачје на Бит пазар запленија близу 15.000 парчиња пиротехнички средства.

По документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Коронавирус