четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 72
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски

home Хроника

Запленети амфетамин и марихуана, приведен дилер во Влае

Запленети амфетамин и марихуана, приведен дилер во Влае

На 13.11.2020 околу 17 часот полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со СВР Скопје во скопската населба Влае сопреа возило „субару форестер“ со скопски регистерски ознаки, управувано од Д.Б. (38) од Скопје и при извршен преглед во возилото било пронајдено пакување со синтетичка дрога амфетамин.

При дополнителен преглед со употреба на службено куче за детектирање на дроги, во внатрешноста на шал таблата од возилото, во специјално направен бункер биле пронајдени повеќе пакувања со марихуана и амфетамин, наменети за натамошна продажба.

Против Д.Б. ќе биде поднесена кривична пријава до надлежното ОЈО-Скопје.

Коронавирус