вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 164
home Хроника

Запленети 16,5 тони цигари и 13 тони тутун на македонските граници

Запленети 16,5 тони цигари и 13 тони тутун на македонските граници

Царина запленила 16 и пол тони цигари и 13 тони тутун.

Во два наврати, во камион и комбе на Табановце биле пронајдени вкупно 11 милиони парчиња цигари од кинески марки.

Tутунот бил пронајден во камион за кој било пријавено дека пренесува хартија за виткање тутун.

Против сторителите поднесени се кривични пријави, и им се заканува затворска казна од 1 до 10 години.

Коронавирус