вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 44
home Хроника

Запленети 13.500 пиротехнички средства на Бит Пазар

Запленети 13.500 пиротехнички средства на Бит Пазар

Денеска (23.12.2020) околу 13:00 часот на подрачје на Бит Пазар, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и СВР Скопје го приведоа И.К.(27) од Студеничани, Скопје.

Кај него се пронајдени 13.525 парчиња пиротехнички средства. Против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Коронавирус