сабота, 17. април 2021. Вести денес: 5
home Хроника

Запленета дрога, приведен дилер

Запленета дрога, приведен дилер

На 14.12.2020 во 18.20 часот на подрачје на Шуто Оризари, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода И.Џ.(41) од Скопје.

-Кај него е пронајдена марихуана, односно поради основано сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во прометна наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ казниво по чл.215 од Кривичниот законик, информира МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус