четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 128
home Хроника

Запалено возилото на командир во затворот Идризово

Запалено возилото на командир во затворот Идризово

Утрово на паркингот пред затворот во Идризово е опожарено возилото на командир вработен во затворот. Според изворот на Аваз.мк, возилото било паркирано на паркингот кој се наоѓа пред затворот додека командирот бил на работа.

Счучајот е пријавен во полиција.

Екипите на МВР се на местото на настанот, се врши увид.