сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 91
home Хроника

Запалени два автомобили на Рузвелтова

Запалени два автомобили на Рузвелтова

Два автомобили изгореле вчера во Скопје, информираше МВР.

-На 22.09.2020 околу 03.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Франклин Рузвелт“ настанал пожар во патничко возило „фолксваген поло“,сопственост на Х.Х.(22) од Скопје и во патничко возило „тојота“,сопственост на А.Т.(68) од Скопје,велат од полицијата.

Увид бил извршен и се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус