среда, 17. јули 2019. Вести денес: 70
home Хроника

Запален „јагуар“ во близина на „Блаце“

Запален „јагуар“ во близина на „Блаце“

Возило „јагуар“ со француски таблички се запалило во движење пред граничниот премин „Блаце“. Пожарот е изгаснат и нема повредени лица.

Пожарот избувнал во 20:02 часот најпрво во надворешниот дел во пределот на клима уредот по што се проширил во внатрешноста. Возилото го управувал Б.М. (37) од Франција.

Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала со четворица пожарникари во гаснењето на пожарот.