сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 62
home Хроника

Запален автомобил во скопско Марино

Запален автомобил во скопско Марино
илустрација

Патничко моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистерски таблици било запалено од непознато лице во скопското село Марино.

Како што информира МВР, случајот денеска, во 00:50 часот, во Секторот за внатрешни работи Скопје го пријвила Е.Т., сопственик на возилото.

Полицијата работи на расчистување на случајот.