среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Запален автомобил на штипјанец

Запален автомобил на штипјанец

На 14.05.2019 година во 05.10 часот во Полициската станица Штип било пријавено дека на паркингот на улицата Борис Крајгер во Штип имало опожарено возило. Полициски сслужбеници излегле на местото и било утврдено дека пожарот настанал во патничко возило „Пасат“ со бугарски регистарски ознаки, сопственост на Ѓ.К.(25) од Штип.

Пожарот бил изгаснат и бил извршен увид. Се разботи на расчистување на случајот.

Коронавирус