петок, 5. август 2022. Вести денес: 173
home Хроника

Залутано зрно оштети кров и плафон на куќа во Скопје

Залутано зрно оштети кров и плафон на куќа во Скопје

На 04.08.2022 околу 12:40 часот во Полициската станица Чаир, К.Р.(35) од Скопје пријавила дека околу 12:30 часот во една соба во нејзината куќа пронашла залутано зрно, кое го оштетило кровот и плафонот.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а зрното било подигнато за понатамошна постапка.

Коронавирус