сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Залутано зрно оштети автомобил во Драчево

Залутано зрно оштети автомобил во Драчево

Во СВР Скопје, вчера во 13.15 часот Д.К.(68) од Скопје пријавил дека околу 13.00 часот пронашол залутано зрно, кое направило оштетување на неговото патничко возило „сеат леон“, со скопски регистарски ознаки на подрачјето на Драчево.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Скопје, која го подигнала зрното за понатамошна постапка.

Qatar 2022