сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 64
home Хроника

Залутано зрно од огнено оружје во Бутел- еве што оштети

Залутано зрно од огнено оружје во Бутел- еве што оштети

Во СВР Скопје, Ј.К. од Скопје вчера во 12.40 часот пријавил дека во населба Бутел забележал отштетена ролетна и стакло и проонашол зрно од огнено оружје.

Се работи на расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија