среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 115
home Хроника

Залутано зрно направи оштетување во угостителски објект во Аеродром

Залутано зрно направи оштетување во угостителски објект во Аеродром

На 27.10.2020 во 16.00 часот во СВР Скопје, Д.К. пријавил дека во угостителски објект на подрачјето на Аеродром имало оштетување на кровот и паркетот од залутано зрно.

Нема повредени лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус