четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Залутан куршум заврши на тераса- скопјанка веднаш повикала полиција

Залутан куршум заврши на тераса- скопјанка веднаш повикала полиција

Во текот на вчерашниот ден скопјанка пријавила дека на нејзината тераса завршил залутан куршум.

Вчера во 20 часот и 20 минути во СВР Скопје, А.С. од Скопје пријавила дека пронашла зрно од огнено оружје кое паднало на тендата од терасата.

Екипа од СВР Скопје извршила увид на местото и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус