недела, 31. јули 2022. Вести денес: 28
home Хроника

Залутан куршум погодил жена во Клинички центар

Залутан куршум погодил жена во Клинички центар

Р.А.(56) од Скопје вчера пријавила дека околу 16:20 часот во Kомплексот клиники “Мајка Тереза”, додека седела на клупа, во десната рака ја удрило заталкано зрно (проектил).

Од полицијата информираат дека се работи на расчистување на случајот.

 

Коронавирус