среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 157
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Залутан куршум оштети такси возило во Стајковци

Залутан куршум оштети такси возило во Стајковци

На 18.05.2022 година во 01:30 часот во Полициската станица Гази Баба, Д.М.(40) од село Стајковци, скопско, пријавил дека во селото патничко моторно возило „Киа“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на такси компанија, кое тој го управувал, било оштетено од залутано зрно.

Повредени лица нема, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус