среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 162
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Залутан куршум оштети кров од гаража и автомобил во Скопје

Залутан куршум оштети кров од гаража и автомобил во Скопје

На 15.05.2022 во 10.23 часот во СВР Скопје, Х.М.(54) од с.Сарај, скопско, пријавил дека од залутано зрно биле оштетени кров од гаража и патничко моторно возило „Фолксваген Пасат“.

Увид извршила екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус