четврток, 5. август 2021. Вести денес: 0
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Хроника

Залетан куршум во Чаир- еве каде завршил

Залетан куршум во Чаир- еве каде завршил

Во СВР Скопје, А.З.(55) од Скопје вчера во 17.21 часот пријавил дека околу 16.30 часот во неговата продавница на подрачјето на Чаир слушнал удар во покривот, по што на подот забележал зрно од огнено оружје.

Повредени лица нема, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, при што зрното е подигнато за понатамошна постапка.

Коронавирус