четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Хроника

Загинал возач на „Југо 45“: Удрил во надвозник, по што автомобилот се запалил

Загинал возач на „Југо 45“: Удрил во надвозник, по што автомобилот се запалил

Едно лице загина во сообраќајка несреќа што се случила вчера утрото во близина на селото Марвинци.

Човекот починал откако со автомобил „Југо 45“ удрил во бетонски столб, по што настанал пожар.

На 01.11.2020 во Полициска станица Валандово било пријавено дека околу 05.10 часот, на магистрален пат А1 во близина с.Марвинци, на место викано „Надвозник“, патничко возило „Југо Корал 45“, со велешки регистарски ознаки, сопственост на Г.П.(70) од Гевгелија, а управувано од непознато лице, удрило во бетонски столб од надвозник, при што од ударот настанал пожар во возилото, кое целосно изгорело, а возачот починал на местото – соопштија од МВР.

Пожарот е изгаснат од Противпожарната единица од Валандово, а од лекар била констатирана смрт кај возачот.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од Полициска станица Валандово, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

Коронавирус