недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 84
home Хроника

Загина вработен во ЈКП „Шари“, камион од истото претпријатие удрил во него

Загина вработен во ЈКП „Шари“, камион од истото претпријатие удрил во него

Денеска ( 20 мај ) околу 11 часот и 30 минути, во Секторот за внатрешни работи Тетово пријавена е сообраќајна несреќа со смртни последици, која се случила на локалниот пат во тетовското село Пирок.

Товарно моторно возило „Мерцедес“ со тетовски регистарски таблици, сопственост на Јавното комунално претпријатие „Шари“ од Боговиње, што го управувал 55-годишниот А.Ф. од Боговиње, движејќи се наназад, удрило во 40-годишниот О.М. од истото село, вработен во ЈКП„Шари“.

Од удирањето, О.М. задобил тешки телесни повреди од кои починал на самото место.

Јавен обвинител и екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово извршиле комплетен увид.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на сите поединости поврзани со оваа несреќа.

Коронавирус