четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 5
home Хроника

Загина тракторист во Росоман

Загина тракторист во Росоман
ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

На 29.03.2019 околу 07 часот било пријавено дека К.Ј.(50) од село Сирково, општина Росоман, движејки се со трактор на стариот пат од село Сирково кон Росоман, се превртел и од здобиените повреди починал на местото на настанот, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус