четврток, 21. септември 2023. Вести денес: 125
home Хроника

ЗАГИНА ПЕШАК: Тешка сообраќајка на патот Охрид-Ресен

ЗАГИНА ПЕШАК: Тешка сообраќајка на патот Охрид-Ресен

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва на патот Охрид – Ресен, кај селото Лескоец, при што во несреќата животот го загубил пешак, дознава Курир од полициски извори во СВР Охрид.

Од страна на полициски екипи било излезено на лице место и се работи за утврдување на причините за несреќата.Веднаш било излезено