Загина градежен работник во Тафталиџе, железна арматура паднала врз него

Вчера во 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на објект во изградба на улица „Лондонска“ во Скопје, кој го гради тетовска фирма сопственост на Г.Х.(54) од село Мала Речица, починал градежниот работник М.А.(33) од село Челопек, тетовско, информираат од МВР. Според пријавеното, додека М.А. се обидувал да натовари железна арматура на кран, арматурата … Продолжи со читање Загина градежен работник во Тафталиџе, железна арматура паднала врз него