вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 93
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Заборавено тенџере причина за пожар во стан во Ѓорче Петров

Заборавено тенџере причина за пожар во стан во Ѓорче Петров

Заборавено тенџере е причината за пожарот којшто вчера неколку минути по полноќ избувнал во стан на улицата „Македонска војска“ во скопската населба Ѓорче Петров.

Пожарот избувнал 15 минути по полноќ, а Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје интервенирала со две возила и пет пожарникари.

Коронавирус