понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 75
home Хроника

За само 4 часа: Полицијата на подрачјето на СВР Охрид санкционирала 68 возачи за брзо возење

За само 4 часа: Полицијата на подрачјето на СВР Охрид санкционирала 68 возачи за брзо возење

Денеска (05.12.2021) од 11.00 до 15.00 часот на подрачјето на СВР Охрид спроведена е акциска контрола на брзината со која се движат возилата. При контролата биле санкционирани 68 возачи кои ја пречекориле максимално дозволената брзина. Од нив, 20 на територија на Охрид, 29 на територија на Струга, 12 на територија на Кичево, а седум на територија на Дебар.

Aпелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Коронавирус