понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 90
home Хроника

За поседување марихуана приведено младо лице од Дебреше

За поседување марихуана приведено младо лице од Дебреше

На 27.11.2021 во 05:30 часот во Гостивар од полициски службеници од СВР Тетово е лишен од слобода Д.Н. (26) од с. Дебреше затоа што кај него е пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус