вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 109
home Хроника

За незаконит лов лишени од слобода две лица

За незаконит лов лишени од слобода две лица

На 01.09.2020 во 22:30 часот во с.Панчарево, полициски службеници од Полициска станица за Граничен премин и Граничен надзор Делчево, поради постоење основи на сомнение дека вршеле незаконит лов, од слобода ги лишиле М.Д.(26) и Т.И.(38), двајцата од с.Панчарево, делчевско.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус