среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Хроника

За неносење маска казнети 650 граѓани

За неносење маска казнети 650 граѓани

Во текот на изминатото деноноќие (05/06.03.2021) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 650 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Коронавирус