петок, 30. септември 2022. Вести денес: 176
home Хроника

За неносење маска казнети 613 лица

За неносење маска казнети 613 лица

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 613 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Коронавирус