понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 126
home Хроника

За два часа двајца каснати од кучиња во Центар

За два часа двајца каснати од кучиња во Центар

Две лица биле каснати од кучиња вчера во Скопје.

Во првиот случај во 13,30 часот во Полициската станица Центар, 58-годишниот Т.М. од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 11,30 часот на Плоштад Македонија бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

Исто така, во 15,45 часот во Полициската станица Центар, 21-годишната Ј.Д. од Скопје, пријавила дека на улица “Црвена Скопска општина“ била касната од куче скитник во пределот на десната нога.

Коронавирус