вторник, 3. август 2021. Вести денес: 7
Вонредна вест

Стивнува пожарот во Кочани: Човечки жртви нема, пет лица се во болница- огнот сè уште не е целосно изгаснат

home Хроника

За 6 часа низ целата територија на Македонија казнети 188 возачи на непрописно престигнување

За 6 часа низ целата територија на Македонија казнети 188 возачи на непрописно престигнување

Во текот на вчерашниот ден (13.06.) во периодот од 14.00 до 20.00 часот Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои непрописно престигнуваат, при што санкционирани се 188 возачи. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат МВР.

Коронавирус