понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 123
home Хроника

За 6 часа казнети 52 возачи во Скопје

За 6 часа казнети 52 возачи во Скопје

Денеска (13.06.) во периодот од 07 до 13 часот на подрачјето на Скопје спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната.

Во овој период санкционирани се 52 возачи.

-Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од МВР.

Коронавирус