вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

За 4 часа казнети 60 возачи: Возеле брзо на територија на СВР Куманово

За 4 часа казнети 60 возачи: Возеле брзо на територија на СВР Куманово

Денеска (01.08) во периодот од 08.00 до 12.00 часот на подрачјето на СВР Куманово спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 60 возачи.

Од нив три возачи ја пречекориле брзината надвор од населено место и 57 во населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, велат од МВР.

Коронавирус