четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 114
home Хроника

Вработени во скопски маркет спречиле грабеж со пиштол

Вработени во скопски маркет спречиле грабеж со пиштол

Непознато лице со закана со пиштол се обидело да ограби маркет во Скопје, но побегнало откако вработените му се спротивставиле.

-Вчера околу 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во маркет на ул.„11 Октомври“ едно лице со закана со пиштол се обиделo од вработените да одземе пари, но откако му пружиле отпор, побегнало, при што турнало една од вработените, која се повредила. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус