понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 16
home Хроника

Вработени во скопски маркет доживеаја хорор, им впериле пиштол

Вработени во скопски маркет доживеаја хорор, им впериле пиштол

На 18.02.2020 околу 21:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во маркет на ул.„Васил Ѓоргов“ во Скопје едно лице со закана со пиштол од вработените одзело пари и побегнало.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус