сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 69
home Хроника

Вработени во ЈП „Национални шуми“ сопреле возило, возачот се обидел да ги прегази

Вработени во ЈП „Национални шуми“ сопреле возило, возачот се обидел да ги прегази

Возило без регистерски таблични било стопирано од двајца вработени во ЈП „Национални шуми“ , но наместо да затане тој продолжил а вози, па со возилото се обидел и да ги прегази по што побегнал.

Според пријавеното, вчера во 19.00 часот во Полициската станица Драчево, М.А.(53) од село Тисовица, скопско, вработен во ЈП „Национални шуми“ – подружница „Караџица“ – Скопје, пријавил дека истиот ден во 14.00 часот во село Вражали, скопско,, на место викано „Ракида“, при вршење на службени дејствија, тој и неговиот колега Р.Х. дале знак за запирање на патничко возило „Опел Фронтера“ без регистарски ознаки, но возачот не застанал и се обидел да ги удри со возилото, по што побегнал.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Коронавирус