петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 148
home Хроника

Вработени се испотепале во угостителски објект во Скопје

Вработени се испотепале во угостителски објект во Скопје

Вчера околу 16.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на подрачје на Центар, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу двајца вработени С.Х.И.Ц.(37) од Скопје и М.Б.(44) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус